Kobiety w kasynach

Kobiety w kasynach

To również dzięki kultowym filmom o Jamesie Bondzie kobiety w kasynach są często postrzegane jako szczęśliwy dodatek. Ale rzeczywistość jest zupełnie inna, większość kobiet nie przychodzi do kasyna tylko jako moralne wsparcie dla swoich przyjaciół, chłopaków czy mężów podczas gry. Wręcz przeciwnie, przedstawicielki płci pięknej udają się tam po wielkie wygrane. I wielu z nich rzeczywiście to robi.

Widać więc wyraźnie, że kobiety hazardzistki nie są już rzadkością. Głównie szukają tej formy rozrywki, aby się zrelaksować i odprężyć, ale ich gra jest nieco inna niż mężczyzn. Jak mówi przysłowie, od czasów starożytnych – mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. I to jest częściowo prawda w kasynie.

Ulubione gry kobiet

Kobiety w kasynach

Podczas gdy mężczyźni wolą taktyczne gry karciane, w których mogą wykazać się swoimi umiejętnościami, kobiety szukają więcej relaksu w postaci automatów do gry. Automaty z kobiecymi bohaterkami, takimi jak Wonder Women i Bridesmaids, komiksami lub klasycznymi automatami są bardzo popularne.

Na drugim miejscu pod względem popularności wśród płci pięknej znajduje się ruletka. Jest ona popularna głównie ze względu na proste zasady i fakt, że wygrana zależy w dużej mierze od przypadku. Wiele kobiet lubi polegać na szczęściu i to daje im większą dawkę emocji.

Online czy w rzeczywistości?

W kasynach online jest nieco więcej kobiet niż w kasynach stacjonarnych. Wynika to właśnie z zalet, jakie oferuje gra online – wygoda w domu, hojne bonusy i możliwość cieszenia się ulubionymi grami w dowolnym miejscu i czasie. Ponadto, wiele stron internetowych oferuje szeroki wybór gier, których brakuje w kasynach stacjonarnych.

Gra Kobieta vs. mężczyzna

Kobiety są na ogół bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Jednak podczas gry uczucia schodzą na dalszy plan. Kobiety zachowują się bardziej rozważnie i nie obstawiają tak dużych zakładów. Wszystko się jednak zmieni, jeśli wygrają. Wtedy w grę wchodzą emocje i kobiety je okazują. Zwycięstwom towarzyszy krzyk, skakanie, a czasem płacz. Mężczyźni, z drugiej strony, lubią podejmować ryzyko i nie mają problemu z obstawianiem większych sum. Ale jeśli wygrywają, ich ekspresja nie jest tak wyraźna.

Królowe kasyna

Kobiety w kasynach

Niektóre kobiety odkrywają swoje umiejętności przez przypadek, inne mają za sobą lata szkoleń. Ale wszyscy oni mają jedną wspólną cechę, a jest nią pasja do hazardu. Te panie to jedne z najbardziej utytułowanych królowych kasyn, które nie bały się zaprezentować swoich talentów:

Maria Konnikova – amerykańska pisarka, która odkryła swoje umiejętności hazardowe przez przypadek. Zmotywowana przez książkę o pokerze, wygrała ponad 100.000 dollars.

Lottie Deno – jedna z najsłynniejszych graczy XIX wieku, była mistrzynią pokera i ruletki.

Ana Laura Marquez Esteban – Hiszpańska gwiazda pokera wygrała ponad $500,000.

Shannon Elizabeth Fadal – kolejna królowa pokera, która wygrała ponad $230,000.

Gladys Knight – amerykańska piosenkarka była niepokonana w grach na wywrotki i w bakarata.

Powody, dla których kobiety odwiedzają kasyna? Dreszczyk emocji związany z grą

Jak już wspomnieliśmy, kobiety odwiedzają kasyna dla rozrywki i relaksu. Gry kasynowe dają im możliwość oderwania się od rzeczywistości i miłego spędzenia czasu. Zależy im więc bardziej na emocjach związanych z grą niż na zyskach finansowych.

Chociaż liczba kobiet w kasynach jest nadal nieco niższa niż liczba mężczyzn, można śmiało powiedzieć, że kasyna nie są już tylko dla mężczyzn. Poza tym, fortuna nie patrzy na to, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, ale życzy sobie odważnych, którzy nie boją się podjąć ryzyka!

Lucille Francis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *